Kalendarz Ariadny wspiera dzieci

by - poniedziałek, grudnia 11, 2023

  Dzisiaj kilka słów o mojej współpracy z największym polskim producentem nici, czyli Fabryką Nici Ariadna w Łodzi.  Osoby, które kochają rękodzieło i nici, nitki i niteczki wszelkiego rodzaju Ariadnę znają od lat, a może nawet od pokoleń. Tak jest w moim przypadku - muliny miałam po babci, która haftowała obrusy, makatki, serwetki, motywy roślinne na bluzkach..W kwietniu zaproponowano mi udział w charytatywnym projekcie #PrzyjemnośćTworzenia. Do udziału zaproszono 12 osób zajmujących się różnymi rodzajami rękodzieła i działających na Instagramie. Bo tam Ariadna przede wszystkim  prowadzi swoje bieżące działania. Poproszono nas o stworzenie pracy, która będzie zamieszczona w kalendarzu rękodzielniczym wydanym przez Ariadnę. Dochód ze sprzedaży ma być w całości przeznaczony na działania Fundacji Słonie na Balkonie wspierającej dzieci w kryzysie psychicznym. 

Może niektórzy z Was pamiętają, że przez lata byłam nauczycielką i terapeutką, więc temat dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami w zakresie zdrowia psychicznego nie jest mi obcy, więc bez wahania zgodziłam się wziąć udział w tej akcji.
Czasy mamy niefajne, pośpiech, pogoń rodziców za pieniędzmi i dobrami materialnymi często powoduje, że dzieci czują się zapomniane, odrzucone i  bardzo zagubione. Nie ma co się czarować, szkoła często pogłębia ten stan jeszcze bardziej... Dlatego choć tak -poprzez swoją frywolitkową pasję-symbolicznie pomagam :)

Zachęcam Was do zakupu tego niezwykłego kalendarza z niezwykłymi pracami. Znajdziecie w nim strony z haftami, string-artem, bransoletkami z muliny, koronką koniakowską, koronką klockową, biżuterią koralikową, frywolitką i szydełkowaniem.

Już w styczniu rusza nasz projekt w ramach, którego każdy z 12 rękodzielników przygotował tutoriale i wzory dla osób początkujących, dotyczące jego rękodzielniczej dziedziny. 

Moim miesiącem w kalendarzu jest sierpień:) 
Na stronie Współpraca znajdziecie kod JAMIOLOWO10, który daje 10% zniżkę przy zakupach w sklepie firmowym Ariadny  i tak jeszcze napiszę dla pełnej jasności - nie czerpię z tego żadnych osobistych korzyści, bo nie jest to link afiliacyjny:) Podkreślę jeszcze raz - akcja jest charytatywna. 

Zapraszam do wsparcia potrzebujących dzieci poprzez zakup kalendarza oraz do uczestnictwa w bezpłatnej akcji #PrzyjemnośćTworzenia, która ruszy już w styczniu 2024 roku. Obserwujcie profil Ariadny na FB i Instagramie, bo tam będą pojawiać się publikacje dotyczące wspólnej zabawy.

I tyle na dziś,
Anetta (Jamiolowo)

You May Also Like

6 comments

 1. Congratulations! You created a beautiful piece for a wonderful cause 💕

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała akcja a kalendarz rewelacyjny,pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny cel i kalendarz nie tylko dla rękodzielników. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny ten kalendarz niestety na Instagramie nie ma mnie wcale ,a na FB to raczej oglądam a w grupie Ariadny też nie jestem niestety ale kto wie wszystko przed mną. Fajna akcja lubię wszelkie charytatywne .
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Super kalendarz i Świetna akcja - brawo WY. :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne, zazdroszczę talentu i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)