Urodzinowa kartka i dylemat z życzeniami

by - środa, kwietnia 11, 2018

Kartka dla pewnej cioci...

Pilnie była potrzebna kartka na urodziny pewnej cioci. Struchlałam, bo akurat nie miałam dostępu do swoich rękodzielniczych zasobów, które zostały zastawione meblami z pokoju syna w czasie remontu. Co tu zrobić? Nie przesunę tylu mebli z bardzo prozaicznej przyczyny -braku miejsca do przesunięcia.
Cudem udało mi się wyciągnąć kilka papierów do scrapbookingu. Odetchnęłam z ulgą. Maszynka i wykrojniki  nie zostały niczym zastawione. Klej i nożyczki też leżały w ogólnie dostępnym miejscu, więc natychmiast przystąpiłam do działania.

Jak zrobić szybko kartkę?

Szybko przygotowałam bazę  kartki z papieru wizytówkowego,  przycięłam papier (Craft&You) w urocze kwiatki jabłoni albo wiśni. Mocno postrzępiłam brzegi nożyczkami. Z papieru akwarelowego wycięłam kilkanaście kwiatuszków, które delikatnie zabarwiłam na blado różowo, żeby ładnie współgrały z  tłem, czyli pierwszą warstwą papieru w kwiatki. Kwiatuszki troszkę 'pomęczyłam' według kursu kwiatowego. Potem przykleiłam kwiatki i perełki na kartce, tworząc ozdobę w stylu 3D. Ozdobiłam wnętrze, dorzuciłam stosowne życzenia dla jubilatki i jak to u mnie bywa -popadłam w zadumę, bo nie mogłam się zdecydować, czy wybrać napis Najlepsze życzenia, czy Sto lat. 
Rozterki estetyczno-egzystencjalne
Moje rozterki miały charakter estetyczno-egzystencjalny. Może dziwny zlepek słów, ale prawdziwy, bo zastanawiałam się, który kolor lepiej pasuje brąz czy fiolet z różem... A potem utonęłam w rozmyślaniach nad sensem życzenia komuś 100 lat życia. Też tak macie, że niepokoi was ten wiek? Mamy w rodzinie prawie 100-latki, a obok mojego domu codziennie bez względu na pogodę dwie panie powyżej 95 lat mkną chyżym krokiem do miasta... Z jednej strony jestem pełna podziwu dla ich sprawności i samodzielności, a z drugiej mam świadomość, że trudno żyje się w naszym kraju osobom starszym. Zdarzało się, że słyszeliśmy niemiłe komentarze lekarzy na temat dolegliwości naszych seniorów i braku możliwości ich leczenia, bo są "za starzy" (!). A już szczytem nietaktu są uwagi typu : A czego pani chce w tym wieku?.
Czego?
Odrobiny uwagi i szacunku.
To chyba nie jest zbyt wiele...

Tą karteczką zapraszam na kwiatowe wyzwanie w Art Piaskownicy :) Temat jest miły i przyjemny, a nagroda fajna.

Pozdrawiam,
Anetta

You May Also Like

14 comments

 1. Anetko kartka cudna, podziwiam za mobilizację . Ja pod presja czasu i bez dostępu do całej masy dodatków chyba bym nic nie stworzyła. Jeżeli chodzi o Twoje dylematy to zgadzam się w 100% . Nie używam napisu 100 lat prawie wcale , jakoś mi tak nie bardzo psuje.
  Sama będąc już w wieku powiedzmy +50 usłyszałam ostatnio że mem sobie popatrzeć w swój PESEL , śmiać się czy płakać ??
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. You are amazing ! Without all your supplies and space, you have made such a Gorgeously elegant card!
  You have a philosophers mind hiding behind your hands-on creativity :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko używam napisu "sto lat" mam dziadków którzy mają już ponad 90 i chyba głupio byłoby im życzyć 100 jak już do tej liczby blisko.
  Anetko kartka śliczna, pomimo braku przydasi poradziłaś sobie świetnie. Sam papier w sobie już jest piękną ozdobą a kwiatki super wyglądają na nim i dodają uroku.
  Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okazuje się, że nie materiały a umiejętności są najważniejsze :-) Świetna kartka.
  Mądre uwagi na temat wieku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna karteczka, piękne papiery, cudne kwiatki...

  OdpowiedzUsuń
 6. Kartka piekna,delikatna i bardzo elegancka.
  Odnośnie wieku ,zgadzam się z Twoimi przemyśleniami.Też kilka razy usłyszałam "dobrą" radę żeby spojrzeć w swój pesel inie zadawać "głupich " pytań lekarzowi - i już nie zadaję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękną kartkę stworzyłaś. Podziwiam mobilizację, bo ja w takiej sytuacji chyba bym się poddała.
  A co do wieku, staram się unikać zaglądania innym w PESEL.
  Pozdrawiam cieplutko :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. U lekarza to nierzadko albo jesteś za młoda na choroby (ja tak usłyszałam a potem się okazało, co się okazało:-)) albo już za stara żeby je leczyć:-) Śliczna delikatna karteczka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem pod wrażenie Twojej karteczki, wszystko jest tak pięknie dobrane i skomponowane, że nic tylko podziwiać! Zawsze mówię że każdą karteczkę rodze w bólach, czyli zastanawiam się nad każdym detalem począwszy od dobrania papierów po same życzenia. Napis... masz rację, czasem trzeba się zastanowić nad jego sensem.
  Pozdrawiam Anetko:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak to mówią: potrzeba matką wynalazków :) Zrobiłaś piękna kartkę!
  Jeśli chodzi o wiek i związane z nim przemyślenia, to nasuwa mi myśl, że większość z nas niestety się zestarzeje, ale nie każdemu będzie dane dożyć tak pięknego wieku, więc podchodźmy do starszych ludzi z szacunkiem
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 11. Anetko, piękną kwiatową kartkę zmajstrowałaś! a co do uwag na temat wieku, to masz rację starsze osoby są po prostu źle traktowane i to z mojej obserwacji też wynika, szczególnie przez lekarzy.Pozdrawiam Ciebie słonecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Swietna karteczka, gratuluje pomyslu i mobilizacji, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Przepiękna karteczka!!! Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)