Warsztaty dla +60...

by - czwartek, maja 24, 2018

Warsztaty dla osób niepełnosprawnych i +60


Najpierw były niezobowiązujące rozmowy, że może warto byłoby zorganizować warsztaty rękodzielnicze dla osób starszych i niepełnosprawnych w moim małym miasteczku. Trwało to dość długo, bo nie było funduszy, sali, ani w ogóle niczego... Wreszcie warsztaty ruszyły, m. in. dzięki uzyskanej dotacji, gminnej pomocy, bezpłatnemu udostępnieniu sali Domu Kultury i wsparciu materiałowemu sklepów, które znamy z naszej blogowej rzeczywistości -  Lemoncraft, EKO-DECO i Craft O'clock.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych warsztatów, dziękuję w imieniu własnym i pań biorących w nich udział.


 Podstawy scrapbookingu

Ostatnie tygodnie spędziłam na zamawianiu materiałów pod kątem tematyki warsztatów, na których uczestniczki poznają podstawy scrapbookingu i decoupage'u. Spotykamy się w poniedziałki na dwie godziny i działamy. Panie mają okazję poznać tajniki scrapbookingu, tworząc na razie kartki, ale w planach mamy czekoladowniki i album. Uczymy się od podstaw- jak przyciąć, skleić, złożyć, zbudować kompozycję, dobrać kolorki... Każda nowa pasja zaczyna się od rzeczy prostych i oczywistych, ale bez tego etpau wstępnego trudno rozwijać jakiekolwiek zainteresowanie. Być może ktoś złapie bakcyla scrapbookingowego i po warsztatach zechce dalej rozwijać  nabyte umiejętności? Mam taką cichą nadzieję. Część pań wykazuje zainteresowanie frywolitką. Być może i w tym kierunku uda się coś zorganizować? Fajnie by było.
materiały na warsztaty

Nasz skromny 'urobek' z pierwszego spotkania

Jak na razie zrobiłyśmy sobie notesiki do zapisków związanych z naszymi zajęciami. Wykorzystałyśmy romantyczne papiery Lemoncraft z kolekcji House of Hearts.
Potem były karteczki z ptaszynami, w których wykorzystałyśmy bazowe papiery  z fioletowej kolekcji Lemoncraft (Violet Silence) i tekturkowe ptaszyny od EKO-DECO. Pomęczyłyśmy się też nad karteczkami wielkanocnymi, traktując je jako ćwiczenie kompozycyjne (papiery Laserowe Love).
karteczki z Lemoncraft i EKO-DECO
 
kartki z pisankami wielkanocnymi

Małymi kroczkami wędrujemy przez scrapbookingowe meandry, zmierzając do samodzielnego wykonania albumu, ale o tym w innym wpisie. Na razie tworzymy kartki, zdobywając doświadczenie i nabierając twórczej pewności siebie :)

Pozdrawiam,
Anetta

You May Also Like

12 comments

 1. Super pomysł gdyby u mnie w mieście ktoś coś takiego zorganizował to pierwsza bym się zapisała. Z pomocą takiej nauczycieli na pewno powstanie jeszcze nie jedna piękna rzecz pozdrawiam cieplutko ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama bym się chętnie wybrała na taki kurs. Ostatnio nawet patrzyłam czy jest coś ciekawego w pobliskim domu kultury ale były tylko zajęcia dla dzieci i dla seniorów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna inicjatywa, powstały super prace:)

  OdpowiedzUsuń
 4. The Easter cards are very cheerful and happy, but I like the bird ones for their serene elegance.

  OdpowiedzUsuń
 5. Znakomita inicjatywa, sama chętnie wybrałabym się na takie warsztaty. Śliczne prace.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaka szkoda że nie mieszkam w Twoim mieście ,na pewno uczestniczyłabym w takich warsztatach Pozostają mi kursiki w necie.Wspaniała inicjatywa !Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna sprawa takie twórcze spotkania i efekty śliczne. Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetny pomysł, jak większość sama byłabym zainteresowana, ale na razie to otworzyli Instytut Trzeciego Wieku, a tu mi jeszcze nieco brakuje;D
  trzymam kciuki za dalsze spotkania i pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Super inicjatywa a efekty cudne, myślę, że nie tylko te widoczne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczne te karteczki!! Takie warsztaty to super zabawa:)

  OdpowiedzUsuń
 11. fajna sprawa takie warsztaty, a prace, które zrobiłyście piękne:))

  OdpowiedzUsuń
 12. kibicuję i wspieram całym serduchem - brawo za pomysł i inicjatywę <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)