Spotkania z frywolitką - Muskaan

by - niedziela, marca 01, 2020

Spotkania z frywolitką - Muskaan


Dzisiejszym gościem naszego Spotkania z frywolitką (Meeting with tatting) jest znana osobom zajmującym się frywolitką Muskaan z Indii. Nie będę się rozpisywać za dużo, tylko oddam głos Muskaan, która opowie nieco o sobie i przedstawi swoją śnieżynkę - specjalnie przygotowaną na nasze spotkania z frywolitką.

Spotkania z frywolitką - śnieżynka MuskaanMuskaan i jej frywolitkowa śnieżynka Rosette Enchained

A poniżej tłumaczenie słów Muskaan, która z humorem przedstawia swoje frywolitkowe przygody.

Cześć, 

znasz mnie jako muskaan, z New Delhi w Indiach. Spotkaliśmy się podczas cyklu kocham frywolitkę  zorganizowanego przez Renatę i Justynę i od tego czasu wspólnie obserwujemy nasze blogi frywolitkowe. Dziękuję Anetta za możliwość ponownego połączenia się we wspólnej zabawie.

Serdecznie witam Was na moim blogu https://tipsaroundthehome.blogspot.com, który został uruchomiony głównie po to, aby dzielić się moimi wskazówkami i trickami w różnych dziedzinach. Wszystko zaczęło się od frywolitki - mojej pierwszej pasji.

Sukces nie przyszedł łatwo. Moja koleżanka z college'u odniosła sukces w 1985 roku, a ja nie mogłam... Kiedy przestałam naśladować ruchy czółenka i skupiłam się bardziej na ruchach nici, to się zmieniło! Co z tego, ale  nadal nie mogłam supłać...
I wreszcie udało się! Moja mała frywolitka z pięknym, stalowym czółenkiem, 2 motki nici, składane nożyczki i wzór podążał za mną wszędzie, także na miesiąc miodowy - przecież z czółenkiem miałam dłuższy związek niż z własnym mężem ;-) 
Mimo podejmowania wielu projektów hafciarskich, malarskich, szydełkowych, a później dziewiarskich, frywolitki trwały u mego boku lojalnie. Każda kobieta lub dziewczyna z mojego otoczenia dostawała prezenty z frywolitkowych  koronek - na chusteczkach, spódnicach, bluzkach, domowej bieliźnie - aż do momentu, gdy wszyscy mieli dość :-)
Długi czas nie znałam żadnej innej osoby zajmującej się frywolitką. W 2013 roku internet otworzył przede mną zupełnie nowy, tętniący życiem świat osób zajmujących się frywolitką. Od Pinteresta po InTatters (teraz Craftree), od blogów po internetowe klasy supłania, a teraz Facebook i Instagram - odkryłam tak wiele społeczności i grup. Tyle pomocnych osób gotowych do udzielania wskazówek, nauczania i dzielenia się wszystkim za darmo! Tak ogromny zasób wiedzy z ostatnich pokoleń. Czułam się jak Alicja w WonderTATland! 
Poprzez różne frywolitki i przemyślany wybór projektów, szybko nauczyłam się  wielu nowych technik i przeszłam od tradycyjnego do nowoczesnego supłania frywolitek. Cała ta podróż przemian i transformacji, krok po kroku, jest udokumentowana na moim blogu - błędy i sukcesy. W każdym projekcie stawiałam sobie wyzwanie, aby nauczyć się czegoś nowego, utrwalić dotychczasową wiedzę, zrobić coś innego, zastosować nową technikę. Moje supłanie może nie jest doskonałe i idealne, ale to było zabawne doświadczenie w moich próbach doskonalenia się i stawianiu sobie wyzwań do następnego poziomu. Dzięki temu jestem aktywna i żyję.
Po drodze, niepewnie i stopniowo, zaczęłam  projektować wzory frywolitkowe. Teraz mam  ponad 100 wzorów, od płaskich po 3D, o różnych poziomach trudności i z zastosowaniem różnych technik. Wszystkie moje wzory i tutoriale są darmowe - oddaję je społeczności, która mnie tak wiele nauczyła. Wiele wzorów i tutoriali zostało opublikowanych na całym świecie. W tym samym duchu, dzielę się z wami szybkim i prostym wzorem śnieżynki, który można również zaadaptować do kropli lodu. Jest on wykonany w całości z łańcuchów - Rosette Enchained. Bawcie się nią i pytajcie, czy jest coś, co chcielibyście wiedzieć.


Życzę Wam szczęśliwego supłania z uśmiechem :-)

śnieżynka -Rosette Enchained


Poniżej tekst oryginalny Muskaan:Hi,
you know me as muskaan, from New Delhi, India. We came together during the kocham frywolitke #3 organised by Renata & Justyna and have since been mutually following tatting blogs. I thank Anetta for this opportunity to reconnect directly.
I welcome you warmly you to my blog https://tipsaroundthehome.blogspot.com which was started mainly to share my tips and tricks in various areas. Very soon it became all about tatting - my first passion.
The ‘flip’ did not come easily. My college-mate succeeded in 1985, 5 years after my aunt had failed. When I stopped trying to imitate the shuttle movements and focussed more on the thread movements, it flipped! So what if I still cannot slip and slide. 
And I flipped big time! My little tatting pouch with a beautiful steel shuttle, 2 balls of thread, foldable scissors and a pattern followed me everywhere, including to my honeymoon – after all I had a longer relationship with my shuttle than husband ;-) Despite taking up projects in embroidery, painting, crochet, and later knitting, tatting stayed loyally by my side. Every lady/girl in my circle got gifts of tatted lace – on hankies, skirts, blouses, sarees, house linen – till they all got fed up :-)
I didn’t know any other tatter for a long long time. In 2013, the internet opened up a whole new and vibrant tatting world. From Pinterest to InTatters (now Craftree), from blogs to the Online Tatting Classes & now facebook & Instagram – so many communities and groups. So many helpful tatters ready to give tips, teach and share all for free! Such a vast resource from past generations. I felt like Alice in WonderTATland!
Through various tat-alongs and mindfully choosing projects, I quickly learned so many new techniques and transitioned from traditional to modern tatting. This entire journey of transition, one step at a time, is documented in my blog – mistakes and all. With each project I challenged myself to learn something new, consolidate past learning, do something differently, apply new learning. My tatting may not be perfect and impeccable, but it has been a fun experience in my attempt to improve and challenge myself to the next level. It keeps me active and alive.
Along the way, hesitantly and gradually, designing stepped in. Now I probably have over a 100 designs ranging from flat to 3D, at various levels of difficulty and techniques. All my patterns and tutorials are free – giving back to the very community that taught me so much. Many patterns and tutorials have been published and/or taught around the world. In the same spirit, I share with you a quick and simple snowflake pattern that can also be adapted into an ice drop. It is made entirely with chains – Rosette Enchained. Play with it and feel free to ask if there is anything you want to know.

https://tipsaroundthehome.blogspot.com/2020/02/not-one-ring.html

pdf - https://drive.google.com/file/d/1kAlHouKYJSEAr8mYxIpU5S5u9r0RZO-N/view?usp=sharing

You can also find me as MuskaanM on facebook & Instagram. (Muskaan means smile)
https://m.facebook.com/muskaan.mooskaan
https://www.instagram.com/mooskaanm/

happy tatting with a smile :-)

Podsumowanie


Kochani, i tyle na dzisiaj. Ja jeszcze raz dziękuję Muskaan za udział w naszej zabawie i przygotowanie dla nas tego ślicznego wzoru. Zapraszam do odwiedzenia bloga i stron Muskaan :)
Jeśli ktoś, ma jakieś pytania odnośnie wzoru, proszę pytać w komentarzach. Jeśli nie bardzo wiecie, czym jest SCMR, to dajcie znać, przygotuję krótki tutorial. 


Pozdrawiam, życząc udanego supłania,

Anetta

You are invited to the Inlinkz link party!
Click here to enter

You May Also Like

14 comments

 1. Cudowny wzór, choć u Muskaan wcale to nie dziwi;) Na pewno wezmę udział i w tym miesiącu;)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna śnieżynka!
  Miałam nadzieję, że Muskaan pojawi się w tym cyklu :-)
  Czas zabrać się do supłania...
  Pozdrawiam serdecznie 😃

  OdpowiedzUsuń
 3. To życzę powodzenia w supłaniu. Bardzo fajna śnieżynka. Miło było poznać kolejną zakręconą na punkcie frywolitki osóbkę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. W lutym nie dałam rady, ale mam nadzieję, że w marcu się uda pośniezyć. Bardzo lubię oryginalność pomysłów Muskaan:-) Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Thank you everybody for your kind words 💕 Looking forward to seeing your talented models 💗💖💗

  OdpowiedzUsuń
 6. Supłamy dalej.Dziękuję za zorganizowanie zabawy i Muskaaan za piękny
  wzór:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna, delikatna śnieżynka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Podziwiam Wasz zapał w supłaniu. Piękne rzeczy i piękne wzory tworzycie. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna śnieżynka, podziwiam Was za robienie tak cudownych rzeczy, piękny talent :) Pielęgnujcie go i życzę dalszego rozwoju :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne śnieżynki.Interesująca historia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Będę na pewno. Uwielbiam różne "ciekawostki" frywolitkowe pokazywane przez Muskaan, więc do dzieła :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Another beautiful snowflake from Muskaan, I love her work and the new things she comes up with in tatting

  OdpowiedzUsuń
 13. Podziwiam frywolitki Muskaan - są śliczne.
  Te śnieżynki wyglądają jak kwiatki.
  Napisałam o ich wykonaniu TUTAJ
  Wykonałam także Twoją śnieżynkę Adę - bardzo mi się ten wzór podoba.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)