Magiczna moc czekoladownika...

by - środa, września 28, 2022

 Uwielbiam robić czekoladowniki. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam na jakimś blogu zza wschodniej granicy czekoladownik, od razu wiedziałam, że się polubimy. Pomysł sam w sobie uważam za genialny -połączenie pięknego opakowania, które można ozdobić, jak się chce, z pyszną czekoladą. Połączenie idealne -wrażenia estetyczne i smakowe, czyli 2in1 :) Pamiętam, że pierwsze 2 lub 3 czekoladowniki, powstały metodą prób i błędów. A to były za grube, a to za duże, aż wreszcie nabrały odpowiedniego kształtu i właściwych wymiarów. Teraz trochę ta moja miłość do tej formy przygasła, ale nadal lubię je robić. Nieraz zastanawiałam się nad tym, że przecież kartkę można zrobić szybciej i tak samo ozdobić, ale to nie jest to... Czekoladownik (zapewne ze względu na zawartość) ma jakąś magiczną moc.


Jesienne czekoladowniki

Lubię jesienne czekoladowniki, bo uwielbiam motywy i kolory jesieni. Z reguły wybieram, albo grzyby, albo dynie. Tych z grzybami powstało ok. 10 i ciągle mi mało. Kiedy tylko mogę wybieram, motywy z muchomorami, bo po prostu są śliczne. Zawsze w tych leśnych czekoladownikach jest mech lub gałązki "paproci". Listki, kulki, jakiś kwiatek -to standard. 
Ten czekoladownik ma nieco większy wymiar, bo w środku jest czekolada Lindt. Pan, który otrzymał go w podziękowaniu, za jakiś naukowy wykład, długo go oglądał i nie mógł się nadziwić, jak to jest zrobione ;) Botany Autumn


Papier wykorzystany do zrobienia czekoladownika pochodzi z kolekcji Botany Autumn od Fabriki Decoru. Uwielbiam te papiery za prostotę, naturalność i jakiś element niedopowiedzianej tajemniczości... Niestety, papier zniknął z naszych sklepowych półek, zapewne w związku z sytuacją wojenną na Ukrainie. Choć z drugiej strony sklep producenta działa i prowadzi sprzedaż wysyłkową praktycznie na cały świat.
Z papierów do scrapbookingu z pięknymi jesiennymi kolorkami i motywami od lat lubię naszą rodzimą kolekcję Jesienne liście od Galerii Papieru (teraz Paper Heaven). 
 Niestety, ostatnio musiałam kupić ją na Allegro, bo w sklepach z artykułami do scrapbookingu  już jej nie ma... Są jakieś inne, może też fajne, ale ja lubię właśnie tę kolekcję ;) I ostatnim moim odkryciem tegorocznej jesieni jest Flora book 3-Fall&Winter Edition od Mintay, gdzie znajdziecie całe mnóstwo cudnych muchomorków, dyń, liści i innych elementów do wycinania. Może to nie są najnowsze papiery, ale ubiegły rok jakoś całkowicie wypadł mi z życiorysu, więc mogłam jej nie zauważyć na sklepowych półkach... A Wy jakie macie ulubione papiery jesienne?


Zdjęcia robione na szybko na moim biurku w pracowni warsztatowej, więc nie za specjalne, ale teraz trochę bardziej się pilnuję i wróciłam do dawnego obrusiku z bawełnianą koronką na brzegach. 


I tyle na dziś.
Pozdrawiam,
Anetta (Jamiolowo)

You May Also Like

10 comments

 1. Jest piekny, typowo jesienny, pięknej jesieni, grzybki, mech ,robi wrażenie.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny jesienny czekoladownik stworzyłaś. :)
  Czekolada z takiego opakowania na pewno będzie słodka i nie pójdzie w boczki. :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak się składa że nie zrobiłam jeszcze ani jednego czekoladownika, ale Twoja interpretacja bardzo do mnie przemawia i kto wie czy się za niego nie zabiorę w końcu. Twoje wyszły genialnie. Co do kolekcji papierów to nie mam jakis ulubionych , i rzadko kupuję w sklepie, a teraz prawie wcale bo postanowiłam najpierw zużyć to co zgromadziłam. Kupuję na Allegro albo na Zlotach Scrabookingowych z prostej przyczyny. Nie m u mnie w mieście żadnego sklepu który by oferował takie papiery !!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodki upominek w przepięknym opakowaniu.Cudne te jesienne papiery.Ja papiery kupuję w Mpiku pojedyńcze arkusze .Albumów nie robię ,więc na moje skromne potrzeby głównie kartki wystarczy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. It's a work of art with sweetness wrapped inside
  🧡❤️🤎❤️🧡

  OdpowiedzUsuń
 6. Super czekoladowniki z jesiennymi motywami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie robiłam czekoladownikow, nie mam do tego ręki. Twój jest śliczny.

  OdpowiedzUsuń
 8. przepiękny i bardzo jesienny! ja także mam do zrobienia w takim klimacie czekoladownik, a właściwie dwa na październikowe i listopadowe imieniny. Również posiadam tę kolekcję papierów, którą mam zamiar wykorzystac. Pozdrawiam Anetko))

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękny i wiadomo na jaką porę roku zrobiony. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)