Jesienne pomysły w stylu slow

by - piątek, września 23, 2022

 Wielokrotnie powtarzałam, że lubię jesień. Jesień w każdej postaci -słoneczną, deszczową i nieco mglistą ( nie za bardzo mglistą, bo jeżdżę samochodem do pracy 80 km w obie strony). Lubię tę niesamowitą zmianę kolorów w krajobrazie. Lubię żółcienie, brązy, ciemne zielenie, złote cienie i  promienie słońca rozświetlające mrok chłodnego poranka. Lubię rześkie powietrze  i dygot rozgrzanego po nocy ciała, gdy lecę na spacer z psami bladym świtem.
Tych jesiennych drobnostek jest wiele i one budują tę moją miłość do jesieni każdego roku bardziej i bardziej... Pamiętam, że jako dziecko, jesień postrzegałam jako porę nijaką, bo padało, wiało i było zimno i z reguły siedziało się w domu. Też macie takie wrażenie z dzieciństwa?Jesień w stylu slow life w zgodzie z naturą

Z upływem lat jesień nabrała dla mnie wyjątkowego znaczenia, a tegoroczną jesień zamierzam wręcz celebrować. Ten czas pełen cudnych, ciepłych kolorów, ma być okazją do zabawy. Sporządziłam dla siebie i chłopaków z mojej pracowni listę rzeczy do zrobienia. Taka klasyczna lista TO DO. Nie chciałam powielać angielskojęzycznych list, na których obowiązkowo jest picie cydru jabłkowego, pieczenia chleba lub ciasta dyniowego, maratony horrorów i halloweenowe przebieranki, bo wiem, że nie zrobiłabym tych rzeczy...Dlaczego? Bo to nie moja bajka...  
Stworzyłam na własny użytek listę w stylu Slow life w zgodzie z naturą. Oto ona poniżej. Może ktoś poczuje się zainspirowany i zrobi którąś z zaproponowanych czynności... To nie jest żaden challenge, tylko luźne pomysły i propozycje.  A jeśli szukacie więcej jesiennych pomysłów, szczególnie do robienia z dziećmi, to odsyłam do mojego wcześniejszego wpisu- Jesienne inspiracje :)


Jesienne dekoracje w wersji XXL

A nad jesiennymi dekoracjami pracuję już od chyba dwóch tygodni. Najpierw była krótka, lecz bardzo intensywna" burza mózgów", jak przyozdobić wejście do WTZ-u, w którym pracuję. Pomysły nabierały rumieńców i z niepozornych drobiazgów nagle zrodził się nam pomysł z wielką wiewiórą, muchomorami, dyniami, liśćmi, kasztanami i żołędziami. Wszystkie atrybuty jesieni w jednym miejscu i w rozmiarze XXL... Od ręki narysowałam na grubej sklejce wiewiórę -to nie jest ani wiewiórka, ani wiewióreczka -tylko wielka, wypasiona wiewióra. W pracowni majsterkowiczów chłopaki wycięli i oszlifowali tę rudą piękność. A ja malowałam ją akrylami i malowałam.- końca nie było widać.. Potem całość bardzo dokładnie zabezpieczyłam Vidaronem, bo wiewióra będzie stać na dworze. A w tzw. międzyczasie powstawały przy udziale chłopaków z mojej grupy (plastycznej) muchomory i dynie z jabłuszkami. Chłopaki  dzielnie robili podmalówki, a ja zajmowałam się wykończeniem kolorystycznym i detalami.

Oto etapy pracy nad naszymi dekoracjami i oczywiście efekt końcowy :)

Sezon jesienny został właśnie oficjalnie otwarty! Zapraszam na Jesienne Link Party :)

I tyle na dziś.
Pozdrawiam,
Anetta (Jamiolowo)

You May Also Like

9 comments

 1. Jakie to wszystko piękne ,fajne inspiracje ,wybiorę jakiś punkt z jesiennych propozycji.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiewióra jest rewelacyjna. Zakochałam się w tej dekoracji:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedni człowiek, na odpowiednim miejscu - tak kiedyś usłyszałam i to oddaje Ciebie Anetta. Zaangażowana, empatyczna i utalentowana. Wiewióra powaliła mnie na kolana. Toć przecie ona większa ode mnie. A jaka dopracowana. PodopiecNi widzę również pełni zaangażowania.
  Pozdrawiam WTZ

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe dekorację tworzycie,wiewióra rewelacyjna i muchomorki.Właśnie zainspirowałam się listą i z sekatorem w kieszeni wybrałam się na stare nieisniejące już działki.Przyniosłam kilka gałązek róży z owockami i gałążkę jarzębiny no i jest jesienny bukiet.
  W planie mam jeszcze coś tylko muszę znaleść czas.
  Dzięki za inspiracje

  OdpowiedzUsuń
 5. Wish I could read your list ....will try it later on the tablet using Google Images to translate . Your shopfront is so very exciting and inviting - I love squirrels!

  OdpowiedzUsuń
 6. Toż to wiewiór gigant:) ale super Wam to wyszło:) kilka punkcików mamy wspólnych ale jak się to skończy to zobaczymy. Lubię jesień, ale taką słoneczną i kolorową, to co mamy za oknem lubić nie mogę, bo nie dość że zimno, to mokro i szaroburo. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniała dekoracja. Muszę pomyśleć o realizacji kilku punktów z tej jesiennej listy. Jakoś gonitwa i brak czasu spowodowało że mogłabym zapomnieć o pięknie jesieni. Dziękuję :-).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)