Zimowe zwierzaki ...

by - wtorek, grudnia 20, 2022

Krótka historia zimowych zwierzaków

Historia zimowych zwierzaków na drewnianych krążkach brzozowych jest bardzo krótka. Któregoś dnia, przeglądając różne duperele na Etsy, trafiłam na jakieś misie, liski, ptaszyny namalowane na drewienkach. Jakość malunków była bardzo różna, ale cena z lekka powalała, więc z ciekawości sprawdziłam cenę takich brzozowych krążków w stosownym rozmiarze na naszym rodzimym Allegro. Podkładki sprzedawane są na wagę i taki woreczek z ok. 23-25 sztukami kosztował niecałe 20 zł. Zamówiłam je z myślą, że może zrobię coś w stylu tego, co zobaczyłam na Etsy, z moimi chłopakami w pracowni. No niestety, moja sytuacja zawodowa zmieniła się w ciągu kilku minut, więc sama zrobiłam kilkanaście takich zawieszek. Najpierw narysowałam wzorki, czyli głównie miśki, a potem przystąpiłam do malowania ich farbami akrylowymi. Była to dla mnie świetna zabawa i prawdziwy relaks. Lubię malować drobne rzeczy, a malowanie tych czapeczek, kropeczek,  gwiazdeczek czy słodkich mordeczek, to była sama radość. Na odwrocie jest napis ZIMA 2022.

 Pieski w filiżankach, czyli cudowna przemiana

Największym malunkowym "niewypałem" okazały się kotki w filiżankach, bo kiedy zaczęłam je malować, to jakimś dziwnym trafem z kotków wyszły pieski i jedna myszo-misia. To niepojęte zjawisko przemiany narysowanych ołówkiem kotków w pieski wytłumaczyłam sobie podświadomością- ha ha ha. W końcu mam dwa pieski, więc dlaczego miałabym malować kotki? Krążki mają dziurki i tak naprawdę są zawieszkami, choć równie dobrze mogłyby być magnesami na lodówkę...I tyle na dziś.

Pozdrawiam,
Anetta(Jamiolowo)

You May Also Like

11 comments

 1. Jakie słodziaki namalowałaś , piękne medaliony a ja widzę kotki
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie namalowałaś. Też lubię się pobawić czasem tymi krążkami drewna. Gratuluję talentu malarskiego. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniale wykonałaś malunki i niech każdy wyobraża sobie zwierzaki, które chce zobaczyć. :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł z krążkami rewelacyjny, ale je do malowania mam dwie lewe ręce, więc jak nic bym ozdobiła serwetkami metodą decoupage na żelazko. Nie mniej na choince alby dodatki do prezentów będą wyglądać super. Gratuluję zdolności
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Urocze zwierzątka namalowałaś. Misie w niebieskich sweterkach najbardziej mnie urzekły :-).

  OdpowiedzUsuń
 6. Słodziaki!! wszystkie bez wyjątku:) Radosnych, spokojnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów i szczęśliwych chwil w nadchodzącym Nowym Roku 2023.

  OdpowiedzUsuń
 7. Beautiful painting, I like the idea of using the wood blocks,
  Wishing you a merry christmas and a Happy new year

  OdpowiedzUsuń
 8. Wesołych świąt, pokoju, miłości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Urocze zwierzątka! Myślałam o takich ozdobach w tym roku, ale czasu zabrakło na tworzenie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)