Nici, nitki i niteczki - czerwiec

by - poniedziałek, czerwca 01, 2026

 Maj przeminął podejrzanie szybko i jak to w ostatnich kilku latach bywało z wczesnej wiosny nagle wskoczyliśmy w upalne lato. Nie przepadam za upałami, ale wiadomo każdy lubi coś innego.
 

Mamy czerwiec - pierwszy letni miesiąc i niech takie będzie nasze niteczkowe wyzwanie. 
Pełne słońca, radości z pierwszych dni wakacji, truskawek, malin, borówek, lodów i wszystkiego co wzbudza w nas szczęcie i poczucie zadowolenia. Nadal mogą być kwiaty, ptaki, motyle i inne owady, ale pomyślcie nad pracami, które przywodzą wam na myśl początek lata. Może kwitnące lawendy...

Nie chcę tu niczego sugerować. Powyższe propozycje potraktujcie jako inspirację do własnych twórczych poszukiwań :) Przypominam w pracach powinna znaleźć się choć symboliczna nitka. Mile widziane wszelkie nitki, wełny, włóczki, muliny, kordonki, sznurki, a nawet tasiemki.

Zapewne powstaną piękne i zadziwiające prace w różnych technikach rękodzielniczych. Czekam na nie z niecierpliwością, a tymczasem zachęcam do odwiedzania i komentowania prac uczestniczek zabawy, bo na tym polega wspólna zabawa. Odwiedzajmy się wzajemnie. Nawiązujmy nowe znajomości. Obserwujmy nowe blogi.


Linki do Waszych prac wstawiajcie w komentarzach pod tym postem. Przypominam, aby w Waszych postach był banerek zabawy i aktywny link do mojego bloga, na którym trwa nasza wspólna zabawa.

I tyle na dziś.
Pozdrawiam,
Anetta (Jamiolowo)

You May Also Like

11 comments

  1. No cóż, u mnie nie na temat praca ale z wloczki, pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny temat i ciekawa jestem, co też wpadnie mi do głowy...
    Pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny temat 🙂 jeszcze nie mam pomysłu co zrobię, ale na pewno coś powstanie 🙂
    Serdecznie pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  4. Oo ten miesiąc to dopiero daje paletę możliwości :D Pomyślę i może coś dołożę swojego ;)
    Miłego dnia!
    Angelika

    OdpowiedzUsuń
  5. Też nie lubię upałów, już dzisiaj jest dla mnie za gorąco. Uściski

    OdpowiedzUsuń
  6. U mnie już praca do zabawy

    https://robotkirecznenawesolo.blogspot.com/2026/06/dzien-mamy.html?m=1

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  7. Moja czerwcowa praca : https://haftipatchwork.blogspot.com/2026/06/czerwiec-w-hafcie.html . Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń
  8. Moa praca jest tutaj:
    https://misiowyzakatek.blogspot.com/2026/06/pudeko-z-wrozka-czerwiec.html

    OdpowiedzUsuń
  9. Zdecydowanie też nie lubię upałów ale temat jak najbardziej na czasie !!! Pewnie znowu piękne prace letnie powstaną.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  10. Moja praca czerwcowa: https://uantoniny.blogspot.com/2026/06/cytrynowy-skrzat.html

    OdpowiedzUsuń
  11. Dziewczyny coraz bardziej się rozkręcają. Będzie co oglądać, bo temat rzeka.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)