Podsumowanie Nici, nitek i niteczek -maj

by - wtorek, czerwca 02, 2026

 Pogoda potrafi zaskakiwać - od ostrych przygruntowych przymrozków wskoczyliśmy w ciągu doby w pełnię lata... Niesamowite i chyba niebezpieczne dla roślin i owadów.




W maju na niteczkową zabawę wpłynęło 25 prac, ale uczestniczki były 23. Powstały piękne i różnorodne prace - przede wszystkim wiosenne i pełne kolorów. 
Zachęcam do zapoznania się galerią majowych prac i komentowania prac innych uczestniczek, bo na tym polega wspólna zabawa.

Galeria prac majowych

Dusia z bloga Syndrom Kury Domowej  wykonała na szydełku cudne kwiatowe zakładki i radosne breloczki.



Lidzia z Misiowego Zakątka wyhaftowała cudowną wróżkę z bukietem kwiatów i zrobiła piękne pudełeczko.


Agata z bloga Robótki ręczne na wesoło przygotowała piękną szatkę (szal) na chrzest.


Beata T. z bloga Dłubanki Beaty zrobiła na szydełku kwiatki, z których być może zrobi bukiecik.


Ania z bloga Ręczne Robótki Anny  wyhaftowała wiosennego tulipanka i zrobiła karteczkę z haftem.


Mariola z bloga Haft i Patchwork wyhaftowała biscornu z cudownym motywem pszczół z jednej strony, i kwiatów z drugiej.


Elunia z bloga Papier i nitki wyhaftowała wiosenne kwiatki z koneweczką i zrobiła karteczkę.


Urszula z bloga Niesforne druty zrobiła szydełkową chustę w pięknych stonowanych kolorach.


Antonina z bloga U Antoniny zrobiła szydełkowe bardzo energetyczne podkładki pod kubki z motywem żółciutkich cytryn.


Marylka z bloga Weekendowe robótki wysupłała cudowną frywolitkową zakładkę z motywem kwiatowym.


Bożena z bloga Handmade Boni zrobiła na szydełku piękną ażurową bluzeczkę z kwiatowymi motywami.


Splocik z bloga Moje, splocikowe oczka- lewe, prawe i... dorobiła do kompletu drugą frywolitkową serweteczkę:)


Jeanette z bloga Igłą przez kanwę wykonała haft uroczej lokomotywy i zrobiła karteczkę.


Motylek z bloga Okruchy zrobiła na drutach piękną chustę Maluka w kolorze bzów.


Gosia z bloga Magiczny Świat Krzyżyków wyhaftowała napis w wiosennym stylu i zrobiła z niego zawieszkę.


Barbara H. z bloga Szydełkowanie i quilling zrobiła na drutach szal w prawdziwie wiosennej kolorystyce.


Mariola z bloga Krzyżykowy szał wyhaftowała uroczy wiosenny obrazek z kwiatem jabłoni i pszczołą.


Splocik z bloga Splecione nitki i słowa wyhaftowała zakładkę do książki z kwiatkami, pszczołami i znaczącym przesłaniem :)


Leacathy z bloga Moje hobby, moja pasja wykonała z korali serce, które miało być breloczkiem do torebki, ale chyba będzie ozdobą na choinkę :)


Joanna Ch. z bloga Joanna-haft wyhaftowała cudny wiosenny kalosz z tulipanami i zrobiła karteczkę:)


Tenia z bloga Pasje Teni zrobiła szydełkowe ubranka na słoiczki:) 


Mirosława z bloga Mirosek zrobiła szydełkowe motylki- cudownie kolorowe :)


Angelika z bloga Wildfiret zrobiła na szydełku kwadracik z pszczółką :)


Moja praca -frywolitkowa serweteczka z kwiatkami.



Podsumowanie maja:

a-tematyka:

- motywy wiosenne- 19
- inne - 6

b- technika:

-szydełko - 9
-druty -2 
-haft- 10
-frywolitka- 3
-szycie-
-filc -
-inne-1

Dziękuję wszystkim za udział w niteczkowej zabawie i zapraszam do zabawy w czerwcu.
Wytyczne znajdziecie we wczorajszym poście. 

Jeszcze raz przypominam, że warto zajrzeć do innych uczestniczek zabawy i zostawić komentarz z miłym słowem.

Pozdrawiam,
Anetta (Jamiolowo) 

You May Also Like

13 comments

  1. Piękne prace......pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna galeria inspirujących prac w różnych technikach. :)
    Pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń
  3. Ogrom przecudownych prac! Mamy bardzo zdolne dziewczyny. Nadrabiam zaległości na waszych blogach więc proszę o cierpliwość. Dobrze,że dziś jest dzień wolny.

    OdpowiedzUsuń
  4. Kocham galerie prac! Chociaż później chętnie bym sama wiele prac pokazanych w galerii wykonała, ale brak czasu niestety krzyżuje takie plany.
    Gratulacje dziewczyny - prace są wspaniałe!
    Uściski

    OdpowiedzUsuń
  5. Piękne prace powstały w maju i co najważniejsze każda inna i każda wiosenna !! Dziękuję za zorganizowanie i prowadzenie zabawy !!
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  6. Prace sa super. Inspirujące i wiosenne

    OdpowiedzUsuń
  7. Mnóstwo prac. Jest co podziwiać. Pozdrawiam :-).

    OdpowiedzUsuń
  8. Ale piękna ta cała galeria, aż człowiek się na chwilę zatrzymuje i łapie trochę takiego „spokoju w nitkach” 😊 tylko tak sobie myślę, czy przy tej pogodzie faktycznie da się jeszcze nadążyć z tymi wszystkimi wiosennymi motywami, skoro natura sama już trochę przeskoczyła w lato.

    Najbardziej mnie zastanawia, jak różnie można podejść do tego samego tematu — jedni idą w haft, inni w frywolitkę, jeszcze inni w szydełko, a efekt i tak potrafi być zupełnie inny emocjonalnie.

    OdpowiedzUsuń
  9. Niesamowite pomysły, zaskakujące prace. Dzięki takim osobom jak Ty, można oglądać tyle rozmaitości w jednym miejscu.

    OdpowiedzUsuń
  10. Ale fajne są te cytrynki :o Super pomysł.
    Również brałam udział. Dodałam post z dziełem i banerem ;) Coś jeszcze powinnam zrobić?
    Pozdrawiam ciepło! Miłej środy🌸
    Angelika

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pod postem z wytycznymi na maj należąło umieścić komentarz z linkiem do posta z pracą. Zaraz zajrzę do Ciebie:)

      Usuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)