Akcja kreatywne lato

by - środa, lipca 18, 2018

Akcja kreatywne Lato 2018


Kiedy wspomniałam po raz pierwszy o art journalu, wiedziałam, że tegoroczne lato będzie inne od wcześniejszych, ponieważ postanowiłam sobie, że codziennie zrobię coś kreatywnego -malutkiego, ale twórczego i mix mediowego. Nie chodziło w tym moim zamyśle o namalowanie drugiej Bitwy pod Grunwaldem, ale o poświęcenie choćby 10 minut dziennie na rozwijanie kreatywności, a nie można jej rozwinąć, jeśli nic się nie robi. To jest dość ciekawe zjawisko, które na pewno zauważyłyście u siebie -jeśli nic się nie robi, to pomysłów w głowie mamy mało, albo na odwrót mamy ich tyle, że nie jesteśmy w stanie niczego zrealizować, bo jest tego po prostu za dużo.
akwarela -abstarkcyjne koła

Just add water

Pierwszy wakacyjny projekt to Just add water, czyli po prostu dodaj wodę, który bazuje przede wszystkim na akwarelach, pastelach olejnych, tuszach i akrylach. Obiecałam sobie, że tę moją kreatywność będę rozwijać bez dodatkowych kosztów, czyli za pomocą tego, co mam w domu. Nie ukrywam, czasami muszę mocno improwizować i szukać zamienników, np. nie mam białego pisaka akrylowego do akwareli, bo nigdy mi nie był potrzebny-ba! nawet nie wiedziałam, że takie coś istnieje ;) Pisaczek był pilnie potrzebny, więc jako zamiennik wykorzystałam korektor …
Poniżej akwarelowe 'koła' ozdobione bazgrołkami - świetny i prosty sposób na zabawę z dziećmi albo na chwilę relaksu dla siebie.
Jeszcze niżej mix mediowe anioły wykonane akwarelami, akrylami i pastelami olejnymi.
koła akwarelowe

obrazek mix mediowy

Problemy z akwarelami

Mimo usilnych starań nie potrafię zapanować nad akwarelami -a to za mocno się rozłażą po papierze, a to są zbyt jasne, zbyt ciemne, za mało przejrzyste, za bardzo przejrzyste... I ciągle z nimi coś jest nie tak, ale się nie przejmuję i kombinuję -raz więcej wody, raz mniej... I choć obecne efekty nie powalają, ciągle próbuję, bo bez tych prób nie zobaczę lepszych efektów...
Poniżej -fajne ćwiczenie, dzięki któremu możemy wskazać, jakie wartości są szczególnie ważne w naszym życiu. Niby wszyscy wiemy, co jest dla nas ważne, ale kiedy zaczynamy się nad tym głębiej zastanawiać, zauważamy ciągi skojarzeń przy każdej z wartości, np. natura -to może być inspiracja twórcza, bogactwo przyrody, ochrona środowiska -w tym domowa segregacja śmieci itd... Takie wyraźne sformułowanie własnych wartości pozwala uświadomić sobie- co jest priorytetem w naszym życiu, jakie cele zamierzamy zrealizować i dlaczego oraz  gdzie nas powiedzie skrajem dróg, gzygzakowaty życia sznur... (cyt. E.Stachura ).
akwarela -okreslenie wartości
To tyle na dziś  -może jeszcze  na zakończenie tych przyrodniczo-malarskich rozważań -widok z mojego kuchennego okna - sierpóweczka na gałęzi lipy.
widok z kuchni -sierpówka na lipie

Pozdrawiam,
Anetta

You May Also Like

18 comments

 1. Anetko fajne te Twoje malunki , podziwiam za akwarelki mnie pędzel nie słuch w ogóle, więc nie mam nawet co próbować :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze kiedy mam zamiar korzystać tylko z tego co mam w domu, kończy się na zamiarze :-)
  Świetne prace :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te prace to rzeczywiście świetny sposób na zabawę z dziećmi. Piękna praca wyszła. Aniołki w pierwszej chwili skojarzyły mi się z rodziną arystokratyczną w czapkach i pelerynach z białego gronostajowego futra :)))))). Super.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ślicznie u Ciebie, pomysł na kreatywność bardzo fajny i zgadzam się z Tobą, że jak coś zaczynamy robić, myślimy o tym i innych pomysłach więcej i więcej i jest fun :-) Ja tak lubię i mimo, iż czasami jestem zmęczona, to mam dużo radości jak mi coś fajnego przyjdzie do głowy. Piękne próby akwarelowe :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lovely waters ! I'll have to come back later to read it in English ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorry it took me so long to read your post, but better late than never! Enlightening thoughts and sentiments. Part of the creative process lies in the fact that we can improvise within our kimited resources and creatively use substitutes.

   Usuń
 6. Nie dajesz zasnąć Twojej kreatywności i tak trzymaj.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anetko nie marudź, bo jak dla mnie malowanie świetnie Ci wychodzi.
  To moje wygląda jak malowanka przedszkolaka;D
  buziaki

  OdpowiedzUsuń
 8. Anetko świetne malunki, podziwiam za mobilizację że codziennie coś tworzysz a anioły bardzo ciekawa praca.
  Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post! Za malowanie w ogóle się nie biorę, ale co do codziennej porcji twórczści przychylam się w stu procentch.
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Anetko ! Jak tu nie czytać blogów, gdy zawsze coś nowego się z nich dowiaduję..?
  Pomysł na rozwój własnej kreatywności - doskonały !!! Natychmiast go kradnę i nie będę już więcej mówić, że nie mam czasu na "to" czy "tamto". Przecież jest dokładnie tak jak mówisz: wystarczy 10 minut ! dziękuję :)) Pozdrawiam cieplutko :))

  OdpowiedzUsuń
 11. No to kreuj, próbuj i kombinuj z akwarelami, moje czekają na jesień, może wtedy najdzie mnie większa ochota na eksperymenty, Twoje wyglądają bardzo zachęcająco. Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 12. fajnie się rozwijasz, a jak wiadomo trening czyni mistrza, będą to z czasem fantastyczne prace, co ja mówię już są! Pozdrawiam słonecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo mi się podobają Twoje malarskie zapędy. Oby tak dalej! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja także staram się oswoić akwarele:) Piękne anioły i super akwarelowe "bazgrołki".
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakiż twórczy i inspirujący post 😘 Aż człek chce cos pomalować

  OdpowiedzUsuń
 16. Brawo za odwagę i wytrwałość. Nie znam się na akwarelach, ale wiem, że nie jest to łatwa technika. Jednakże trening czyni mistrza, więc się nie poddawaj, tym bardziej, że jak dla mnie efekty są super!
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 17. Też to zauważyłam że , albo jest za dużo albo za mało pomysłów .Więc ostatnio prawie codziennie ,maluję akwarelą i już się wciągnęłam chyba na dobre :) Na początku robiłam próbki na drugim papierze, żeby sprawdzić czy zmieszany kolor mi odpowiada i czy pędzel z farbą nie jest zbyt mokry ,a teraz to rożnie bywa :) Piękne te Twoje akwarele i anioły ❤

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)