Mixmediowe anieliczki

by - poniedziałek, lipca 02, 2018

Anieliczki potrzebne na co dzień i od święta


Tak jak już wcześniej pisałam, wróciłam do malowania. Nie w pełnym słowa tego znaczeniu, bo raczej do malowania farbami olejnymi nie wrócę z kilku przyczyn -m.in. braku pomieszczenia do rozstawienia sztalug, farb, rozpuszczalników, werniksów i innych przyborów... Zostały mi akryle i niewielka powierzchnia przy kuchennym oknie, którą mogę zagospodarować. Tak naprawdę dryfuję w kierunku mix(ed) mediów, ale nie rozumianych powszechnie jako psikanie mgiełkami i chlapanie tuszami...

 anielica z kwiatami dla siostry

Mix media  - łyk teorii


W pracy mix mediowej (mieszanej) wykorzystane musi być więcej niż jedno medium lub materiał, z którego praca jest wykonana. Najpopularniejszym przykładem pracy mix mediowej jest kolaż składający się z kilku warstw i różnych materiałów. W takim kolażu możemy wykorzystać to, co mamy pod ręką, czyli zdjęcia, różne farby, tusze, mgiełki, kredki różnego rodzaju, tkaniny, papiery, drewienka, tekturki i wszystko inne, co możemy przymocować do naszej pracy ;) Jak widać -mix media pozwalają wznieść się naszej kreatywności na wyżyny, ponieważ każdy pomysł jest dobry, a jego realizacja jedyna i niepowtarzalna.

Anielica dla siostry

Poniżej anielica dla siostry-miłośniczki ogrodów. Jako papier bazowy wykorzystałam papier do scrapbookingu Craft&You z piękną różą i hortensja po bokach. Reszta  to już pójście na żywioł, czyli wykorzystanie tego, czym dysponowałam. Napisy to forma życzeń dla siostry. Tego jej właśnie życzę, tego, czego życzyłabym sobie i każdemu innemu, a więc -spokoju, ludzkiej życzliwości, wiary w siebie itd...
technika mix media

nietypowa forma życzeń urodzinowych

Anioły na co dzień i od święta


Anielice i anieliczki często produkuję, rzadziej pokazuję... Taka ich natura, że z reguły powstają dla kogoś konkretnego i w konkretnym celu.  Miałam zamiar namalować anioła odwagi, bo ostatnio chyba brakuje mi jej...Jednak w trakcie prac początkowych, już na etapie wyboru materiałów, czułam, że zmierzam w innym kierunku niż zaplanowany. I tak zamiast  anioła odwagi powstał anioł nadziei. Może faktycznie bardziej potrzebuję nadziei niż odwagi na tym etapie życia... Kto to wie...
Stempelkowe serduszka zrobiłam sobie ze zwykłej gumki do mazania. Fakt poświęciłam z godzinkę na bardzo precyzyjne wycinanie serduszek, ale warto było. Są takie, jak powinny być  -nie za duże, nie za małe i nieidealne pod względem kształtów. Liście na głowie i na ubraniu pochodzą z ostatniego numeru Werandy, która tym razem rozczarowała mnie treścią, a szkoda, bo lubię to czasopismo. Właściwie ta moja anielica jest, jak ten człowiek z piosenki - z liściem na głowie, nikt go nie poratuje, nikt mu nic nie powie...
anielica z przesłaniem

anielica wykonana technika mieszaną

anielica mixmediowa

Kończę te swoje anielsko-mixmediowe rozważania, zachęcając do podjęcia próby stworzenia swojej Anieliczki. Gwarantuję, że kiedy tylko zaczniecie o niej intensywnie myśleć, wasze ręce poprowadzą  was przez proces tworzenia i naprawdę będziecie zaskoczone efektem końcowym!

Znikam na kilka dni. Idę do szpitala z nadzieją, że diagnoza się nie potwierdzi.

Pozdrawiam,
Anetta

P.S. Mimo iż mnie nie będzie, ukażą się dwa posty - w czwartek z niezbędnikiem pani domu w roli głównej, a w sobotę o frywolitkowej serwetce, co w kątku prawie zarosła kurzem ;)

You May Also Like

23 comments

 1. Bardzo podoba mi się Twoja Anieliczka !!! Jest naprawdę piękna i delikatna. miałaś wspaniały pomysł z tym prezentem dla siostry !
  Anetko, życzę spokoju i dobrego zdrowia :)) Ściskam :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Anetko nie strasz mnie:-( musi być wszystko ok i będę trzymała mocno kciuki aby tak było. Wracaj do nas szybko i myśl pozytywnie!
  Anielice piękne:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne są te prace anielskie.Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne są te Anielice:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Anetko bądź dobrej myśli , trzymam kciuki żeby się nie potwierdziło i wracaj szybko.
  Anielice cudne , u mnie dwie lewe ręce do malowania więc nawet nie próbuje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne aniołki. Bardzo utalentowana z Ciebie osoba. Trzymam kciuki za pomyślną diagnozę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy post, bo jest w nim i trochę teorii, kilka słów od "Autorki" zawsze cennych i dwa piękne Anioły. Mnie się bardzo podoba, wszystko w tym poście, a Anioły bardzo piękne. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne Anielice. Nie mogę się napatrzeć szczególnie na tę drugą, tak śliczne ma kolory :-)
  Trzymam mocno kciuki, aby wszystko było dobrze! Sama przeżywałam trzy razy oczekiwanie na diagnozy, więc słowa otuchy na pewno się przydadzą. Wiara, nadzieja i miłość... będzie ok!

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne obie, ale dzisiaj bliżej mi do tej drugiej...

  OdpowiedzUsuń
 10. Anettko musi być dobrzeźycze z całego serca
  Właśnie teź leże w szpitalu idź czekam na diagnozę
  Trzymaj się kochana !

  OdpowiedzUsuń
 11. Anettko musi być dobrzeźycze z całego serca
  Właśnie teź leże w szpitalu idź czekam na diagnozę
  Trzymaj się kochana !

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne anieliczki, świetny post i będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudne anielice, mi chyba bliżej do tej drugiej. Anetko życzę tylko dobrych wiadomości, dużo zdrówka i spokoju. Chyba wiem co czujesz, bo ja i moja mama też jesteśmy w trakcie diagnozowania, na razie na etapie badań. Przesyłam serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 14. Anioły uwielbiam w każdym wydaniu, a Twoje są piękne. Dobrze znowu do Was zaglądać. Buziaki :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne anioły i myślę, że anioł nadziei przyniesie Ci ją, a diagnoza będzie dobra. Przesyłam moc pozytywnej energii i nadziei. Trzymaj się Anetko <3
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękne są Twoje anieliczki!
  Wszystko będzie dobrze, Anetto :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam, anioły i anielice, sama nie wiem dlaczego... Twoje wyjątkowo piękne są i wieje od nich optymizmem ale takim mądrym, nie "na hura". A wiara Anetko cuda czyni, coś wiem na ten temat:-)Więc dużo wiary i mądrej nadziei Ci życzę. Trzymaj się:-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zdrówka. Niech służba zdrowia nie będzie Ci potrzebna przez długie lata.
  Anieliczki przecudne - takie eteryczne i zwiewne, jak to anieliczki:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękne! niech czuwają nad Tobą i siostrą:) Mam nadzieję, że diagnoza okaże się pomyślna dla Ciebie:))

  OdpowiedzUsuń
 20. Anetko, cudne te Anielice! Wracaj szybko do zdrowia:))

  OdpowiedzUsuń
 21. My best wishes, Anetta. Your beautiful Angels will give you the Hope and Courage and bring good tidings. 🌹🍀🍀🍀🍀🌹

  OdpowiedzUsuń
 22. Przepiękne anielice!!! Życzę zdrówka!!! Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 23. Jestem zachwycona anieliczkami. Piękne i bardzo oryginalnie namalowane.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie:)